Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
Łostówka ściga się na rowerach
Nasi uczniowie po raz pierwszy wystartowali w zawodach kolarskich. 20.09.2018 r. w Zalesiu na pięknych trasach odbyły się powiatowe zawody w kolarstwie górskim. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa złożona z pięciu chłopców i jednej dziewczyny. Łostówka startowała w kategorii klas IV-VI. Mimo iż były to nasze pierwsze zawody w tej dyscyplinie sportu i było wiele niepewności, to końcowy wynik okazał się pozytywnym zaskoczeniem. Łukasz Ligas zajął drugie miejsce i uzyskał awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się 27 września w Sieprawiu. Warto dodać, iż do pierwszego miejsca zabrakło niewiele (czas zwycięzcy to - 06:48,28 a czas Łukasza to - 06:48,66), czyli jak widać pierwsze miejsce było dosłownie o włos. Dodatkowo chłopcy w składzie: Artur Dudzik, Patryk Dudzik, Łukasz Ligas, Maciej Mytych, Przemysław Wadyl uzyskali łącznie najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej. Nasza jedynaczka w zawodach - Natalia Węglarz również wypadła znakomicie, zajmując wysokie 11 miejsce.
Podsumowując, nasz pierwszy start na zawodach tego typu wypadł naprawdę obiecująco i z pewnością w przyszłości będziemy kontynuować przygodę z rowerami. Jest to nowa forma rywalizacji międzyszkolnej, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jazda rowerowa po górskich trasach daje naprawdę wiele przyjemności i może ją uprawiać każdy, jednak należy pamiętać, że należy mieć odpowiedni sprzęt (rower, kask) i oczywiście robić to na specjalnie przygotowanych trasach.
Powrót