Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
I Pielgrzymka Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

17 października 2017


„Mam osobisty dług wdzięczności wobec polskiej szkoły, wobec nauczycieli i wychowawców […] I można powiedzieć, że wszystko w życiu zależy od rodziny, od szkoły, od rodziców i rodzeństwa, od kolegów szkolnych … „
(Jan Paweł II, 1988r.)


Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łostówce odpowiedzieli na zaproszenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Instytutu Dialogu Międzykulturowego oraz Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej i w dniu 17 października 2017 roku grupa 34 uczniów pod opieką pani Janiny Flig oraz pani Krystyny Kornaś uczestniczyła w I Pielgrzymce Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
Gwarno i kolorowo było w tym dniu w Krakowie na Białych Morzach, ponieważ mieliśmy okazję spotkać się w gronie ok.1600 uczniów z różnych zakątków naszego województwa. Jak zwykle Patron naszych szkół „zadbał” o piękną pogodę. Najpierw o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, usłyszeliśmy wiele ważnych i pięknych słów szczególnie podczas kazania, które wygłosił ks. Łukasz Piórkowski, którego większość zna z programu „Ziarno”, a my możemy się pochwalić, że gościł on u nas w Łostówce dwa lata temu i prowadził dla nas rekolekcje oraz zajęcia warsztatowe. Wyróżnialiśmy się spośród innych grup strojem, ponieważ społeczność naszej szkoły reprezentował nie tylko poczet sztandarowy, ale również zespół regionalny „Mali Łostowianie”, na prośbę organizatorów graliśmy przed i w czasie Mszy świętej.
Udało nam się również porozmawiać z ks. Kardynałem oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Po Mszy św. przed Sanktuarium odbył się koncert ks. Jakuba Bartczaka wszyscy się świetnie bawili, na całym placu słychać było jak uczestnicy koncertu powtarzają za ks. „raperem” : Uwierz, życie jest pięknym momentem, Człowieku, czytaj Pismo Święte. W trakcie występu ks. Jakub zadawał różne pytania, a za poprawną odpowiedź można było otrzymać płytę z jego utworami. Trzy płyty trafiły do łostowian: Joanny Potaczek, Gabrysi Węglarz i Kacpra Dudysa. Po koncercie rozmawialiśmy z ks. Bartczakiem, który zaprosił nas w swoje rodzinne strony do Wrocławia.
Ostatnim punktem wspólnego świętowania był poczęstunek. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymali maślane bułeczki i soczki. Dodatkowo miłą niespodzianką był podarunek w postaci plecaka z logiem ŚDM- u.
Ks. Jan Kabziński prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” serdecznie podziękował nauczycielom, uczniom i pracownikom szkół za tak liczny udział we wspólnym świętowaniu 39 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Podkreślił, że Sanktuarium na Białych Morzach jest symbolicznym Domem Jana Pawła II i zapraszał, aby przyjeżdżać tu nie tylko przy okazji corocznych szkolnych pielgrzymek.
Wśród uczestników pielgrzymki byli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Kasinki Małej, bardzo aktywnie angażowali się w czasie koncertu ks. Jakuba Bartczaka oraz Gimnazjum z Raby Niżnej.
Relację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronach internetowych: Sanktuarium Jana Pawła II, TVP Kraków oraz w czasopiśmie Gość niedzielny.
Powrót