Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
Aktywne Święto Patrona Szkoły

23 października 2017


23 października w Ośrodku Wypoczynkowo- Rekolekcyjnym Totus Tuus w Zembrzycach Święto Patrony Szkoły obchodziła społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Był to dzień pełen nauki przez zabawę, modlitwy i świętowania przy wspólnym stole.
Święty Jan Paweł II to patron wymagający. Poznawanie Jego życia i nauczania to zadanie niełatwe dla młodego pokolenia. Poszukiwanie zaś nowych form pracy z Patronem jest wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli szkoły. Dostarcza ono jednak wielu wrażeń i radości.
Tego dnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach. Przez pracę w grupach poznawali i utrwalali wiadomości o Świętym Patronie. W tym samym czasie klasy starsze brały udział w grze terenowej. Podzieleni na zespoły uczniowie przemierzali z mapą teren ośrodka w Zembrzycach, zlokalizowanego na trzech polanach. W wyznaczonych punktach czekali na nich nauczyciele. Po zapoznaniu się z fragmentem życiorysu Patrona uczniowie wykonywali zadania zespołowe i zbierali punkty. Różnorodność zadań pozwoliła dzieciom na wykazanie się w wielu dziedzinach, ale najważniejsza umiejętnością testowana podczas gry była praca zespołowa. Zwycięskie drużyny z klas młodszych i starszych zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Kulminacyjnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia. Mszę celebrował ks. Tomasz Stec, a liturgię przygotowali uczniowie Szkoły. Po Eucharystii uczniowie pozostali w kaplicy znajdującej się w ośrodku, aby wspólnie modlić się podczas koncertu uwielbienia. Każda z klas przygotowała piosenkę religijną. Cała społeczność szkoły chętnie włączała się w śpiew popularnych utworów religijnych, w ten sposób dziękując za osobę, dzieło i opiekę Wielkiego Patrona.
Ostatnim punktem dnia był obiad. Zakończył on nasze świętowanie i dopełnił wspólnotowy charakter tego dnia.

Powrót