Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
Wyjazd klas IV – V do teatru i spotkanie z Mikołajem
O tym, co może się wydarzyć, jeśli w zwyczajne życie wkracza magia, dowiedzieli się uczniowie kl. IV-V, którzy obejrzeli spektakl pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” na podstawie książki Andrzeja Maleszki. „Teatr Współczesny” w Krakowie to kameralne miejsce, w którym widz znajduje się bardzo blisko aktorów. Przygody rodzeństwa, które pragnęło odzyskać miłość rodziców to nie tylko opowieść pełna humoru i zwrotów akcji, ale też pouczająca historia o wartości rodziny.
Wyjazd do teatru odbył się w ramach realizacji podstawy programowej języka polskiego, która wprowadza przygotowanie dzieci do odbioru kultury wysokiej. Oznacza to umiejętność interpretacji treści przedstawienia i rozumienia języka teatru. Wiąże się również z określonym sposobem zachowania oraz wyborem odpowiedniego stroju.
Po spektaklu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem, który dla każdego miał słodki upominek i miłe słowo. Wyjazd teatru był też okazją do spaceru po krakowskiej starówce.
Powrót